Smacznie Jemy!

Wszystko co dotyczy użytkowników :)

Smacznie Jemy!

Postprzez Piotrek_EPKK » wtorek, 14 stycznia 2014, 14:33

A oto i temat poświęcony jedzeniu... smacznie :lol:

Pewnie powinienem tutaj coś wrzucić, ale problem jest tego typu, że moje umiejętności kulinarne są... Łatwiej napisać, że ich po prostu nie ma :D W każdym razie lubię jeść smacznie (niekoniecznie zdrowo) i mam nadzieję, że w tym temacie pojawią się jakieś propozycje dań, które spełniają to kryterium 8-)

Co polecacie dożywotniemu kawalerowi przypalającemu herbatę? :lol:
Pozdrawiam,
Piotrek
Avatar użytkownika
Piotrek_EPKK
The Great and Powerful
 
Posty: 401
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Postprzez » wtorek, 14 stycznia 2014, 14:33

 

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » wtorek, 14 stycznia 2014, 15:50

Smacznie i niezdrowo to bezkompromisowy syr smazeny! Uwielbiam te panierowane serki z frytkami, niebo w gębie :)
Obrazek

A zrobic łatwo - pokroi na ok 1-1,5cm kawałki, przymrozić [wolniej się rozpuszcza wtedy], opanierowac dwukrotnie w jajku i bułce i na patelnię :D Ściągać jak będą złote [albo zacznie niebezpiecznie ser uciekać bokami]. Ośliniłam się aż :)
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Piotrek_EPKK » wtorek, 14 stycznia 2014, 18:06

Syr to już dla mnie kultowe danie :D W sensie ile ja się tego najadłem w Czeskiej Republice :lol: Ale w domu robiliśmy odmianę lokalną z oscypkiem - reszta receptury taka sama. W ogóle to Oscypek jest najlepszy na ciepło.

A kuchnia Czeska to moja najukochańsza po rodzimej. Ulubione danie? Houskovy Knedlik i Hovezi Gulas 8-)

Obrazek

Albo Svickova też piękna sprawa (a jaka kaloryczna)! W ubiegłym roku skusiłem się na Dzvicke czyli pieczeń z dzika, powiem szcezrze, ze czegoś tak rewelacyjnego to jeszcze nie konsumowałem :)

A do picia Burcak
Obrazek

Czyli takie nie do końca wino z minimalną ilością alkoholu o przedziwnym smaku, nalewane do używanych plastikowych butelek, sprzedawane w środku pola przez rolników :lol: Klimat i kultowość tego napitku nie mają sobie równych.

Podsumowując serek dobry, ale bardzo znany u mnie :wink:
Pozdrawiam,
Piotrek
Avatar użytkownika
Piotrek_EPKK
The Great and Powerful
 
Posty: 401
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » wtorek, 14 stycznia 2014, 18:39

Patrzyłam kategoriami "niezdrowe" :D Ale na pewno cos jeszcze wymyśle :D
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Piotrek_EPKK » wtorek, 14 stycznia 2014, 18:51

Smacznie nie znaczy też nie zdrowo. Lubię np. gotowanego kurczaka z ryżem :D
Pozdrawiam,
Piotrek
Avatar użytkownika
Piotrek_EPKK
The Great and Powerful
 
Posty: 401
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » wtorek, 14 stycznia 2014, 19:53

Gotowanego kurczaka z ryżem raczej zaliczyłabym do "nic innego nie ma" niż do smakołyków :D spaghetti albo lazania, o, super sprawa :D
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Piotrek_EPKK » wtorek, 14 stycznia 2014, 20:44

Czasami mnie na takie rzeczy nachodzi :D Spaghetti lubię, ale chyba przez ostatni czas zbyt często jadałem i mi się znudziło. Lazania to dobry trop - trzeba będzie sobie przypomnieć :) Jest jeszcze pizza - początkiem grudnia byłem pierwszy raz od bardzo dawna i nawet mi smakowała, ale nie wiem czmu jakoś mnie nie ciągnie do niej wracać :roll:
Pozdrawiam,
Piotrek
Avatar użytkownika
Piotrek_EPKK
The Great and Powerful
 
Posty: 401
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez siara » wtorek, 14 stycznia 2014, 23:43

Piersi kurczaka pokroić w filety, wsadzamy kawałek żółtego sera i masła i zawijamy, oblepiamy to jajcem, panierką, i smażymy. E voile'a czy jak to sie tam pisze. Mamy kotlet de volaille. Do tego najlepiej smakują frytki, ja lubię też gotowane pyry, zgniecione na papkę z dodatkiem masła i soli :D Samo zdrowie xD
Avatar użytkownika
siara
Earth Pony
 
Posty: 415
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2012, 21:54

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Piotrek_EPKK » środa, 15 stycznia 2014, 01:07

Odkryłeś DeVolaya :lol: A tak serio to nie jestem zbyt wielkim jego fanem... Wolę schabowego ^^
Wiem natomiast (dzięki Magdzie G.), że powinien on... sikać :lol:
Pozdrawiam,
Piotrek
Avatar użytkownika
Piotrek_EPKK
The Great and Powerful
 
Posty: 401
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » środa, 15 stycznia 2014, 08:55

De volaille! Moja miłość. Pierwszy raz jadłam go w Karpaczu i chyba tylko tam był taki, jak ma być - z prawdziwym masłem, pietruchą, świeży. Gdzie indziej jedzony był podróbką :<
Pizza, jedno z moich ulubionych dań. Czasem robię w domu, ale najczęściej zamawiamy. Przynajmniej raz na dwa tygodnie musi być :D Ostatnio ze względu na dietę nie mogę jej niestety jeść :/ Przez ostatnie 3 tygodnie wzięłam tylko gryza :cry:
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez siara » środa, 15 stycznia 2014, 09:23

Ja nie mam diety, a nie pamiętam już kiedy ostatnio jadłem pizzę xd Z pizzy najbardziej lubię hawajską z ananasem, cztery sery czy jak o się tam zwie z serami i ziołami na grubym cieście (bomba kaloryczna :D). Od czasu do czasu wpadam na najlepsze frytki z mięsem kebaba w Polsce na Doner Kebap przy dworcu PKP w Inie. A z dań normalnych przepadam za gęstą grochówką, szczawiową z jajkiem, barszcz, żurek, krupnik (to z zup), ze stałych no to schabowe, kotlet słoneczny z piersi kurczaka, kasza gryczana z sosem gulaszowym i zrazy, ryż z kurczakiem, młode pyry w mundurkach z masłem i koperkiem :D
Avatar użytkownika
siara
Earth Pony
 
Posty: 415
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2012, 21:54

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » środa, 15 stycznia 2014, 12:27

Ja bym pół dnia myślała i bym sobie nie przypomniała tylu dań, które lubię ;] nie wiem czemu, jeśli chodzi o jedzenie to nigdy nie wiem, na co mam ochotę i nie wiem, co ugotować :D
Ostatnio zrobiłam dietetyczne gołąbki z mięsa indyczego i z brązowym ryżem - rewelacja, pora zrobic następną porcję :D Uwielbiam "schabowe" z piersi z kurczaka, wszelkie gulasze, włoskie dania [pizza, spaghetti, lazania, cannelloni, pesto z makaronem itp itd, w ogóle uwielbiam świeżą oliwę - mogłabym tam mieszkać], a grochówke tez bardzo lubię - zwłaszcza zmiksowaną na krem :] Pyyycha
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Piotrek_EPKK » środa, 15 stycznia 2014, 13:07

Ano Grochówka rządzi, zwłaszcza z kuchni polowej ^^
Pizzy nie mam ulubionej, zresztą zbyt rzadko ją jadam :lol:

Kebaba lubiałem w technikum, obecnie raz że nie smakuje już tak samo, dwa że po prostu tym się wylewa w mieście, po trzecie kosztuje już 15zł (suprise! jesteśmy w Krakowie), a za tyle mam pełny obiad (zdrowy) w innym miejscu. Tak więc nie będe do niego wracał...

Zupy - ogólnie lubię - faworytów mam dwóch: barszcz czerwony z czymkolwiek oraz oryginalną recepturę mojej Mamy na skrzyżowanie ziemniaczanki z kapuśniakiem i rosołem. Nie posiada ona nazwy :lol:

Nie przepadam za kotletami z kurczaka, ale wszelkie filety smażone i gotowane to już bardziej na milion sposobów.

Jako, że mam korzenie w wędliniarskim zagłębiu regionu zajadam się kiszką (zwaną też w PL kaszanką lub krupniokiem) czy flaczkami :D Słyszałem, że wiele osób tego nie lubi, ja ich nie rozumiem :D

Fasolka, bigos - to SIara konsumował zresztą :lol: Jeszcze leczo sezonowo i beuf strogonow :twisted:
Pozdrawiam,
Piotrek
Avatar użytkownika
Piotrek_EPKK
The Great and Powerful
 
Posty: 401
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » środa, 15 stycznia 2014, 14:48

Piotrek_EPKK napisał(a):Jako, że mam korzenie w wędliniarskim zagłębiu regionu zajadam się kiszką (zwaną też w PL kaszanką lub krupniokiem) czy flaczkami :D Słyszałem, że wiele osób tego nie lubi, ja ich nie rozumiem :D

A ja nie rozumiem ludzi, którzy to jedzą, serio! Mam na myśli flaki i inne podroby. Jedyny podrób jaki uznaje, to flak otaczający kiełbasę a i tak staram się nie myśleć, co to jest. Nie rozumiem, czemu ludzie to jedzą, jakieś żołądki, płuca, serca... Z tego samego powodu nie jem parówek ani pasztetu, bo wiem, co zawierają.
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Vanilla Pudding » środa, 15 stycznia 2014, 20:44

Ja to przepadam za pierogami ruskimi ze śmietaną. Konieczna jest śmietana, bez niej to już nie to samo. Mmm..zjadłabym~ A z zup to uwielbiam brokułową ;d Amerykańskie dzieci by w tym momencie spojrzały na mnie jak na kosmitkę XD Nie rozumiem czemu brokuł uchodzi tam za coś ohydnego.
Poza tym naleśniki z serkiem waniliowym, mniam~ Takie typowe dania, a jak cieszą kubki smakowe~
"Cruel Moon bring the end
The Down will never rise again.."
Avatar użytkownika
Vanilla Pudding
Little Pony
 
Posty: 137
Dołączył(a): wtorek, 8 stycznia 2013, 16:01
Lokalizacja: Zapiździe pomiędzy Śląskami

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » czwartek, 16 stycznia 2014, 10:07

Vanilla Pudding napisał(a):Ja to przepadam za pierogami ruskimi ze śmietaną. Konieczna jest śmietana, bez niej to już nie to samo.

Tak samo, jak mój mąż :D on też nie wyobraża sobie pierogów bez smietany.

Vanilla Pudding napisał(a):Nie rozumiem czemu brokuł uchodzi tam za coś ohydnego.

A to nie o brukselki chodziło?
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Vanilla Pudding » czwartek, 16 stycznia 2014, 16:38

Kamisha napisał(a):
Vanilla Pudding napisał(a):Nie rozumiem czemu brokuł uchodzi tam za coś ohydnego.

A to nie o brukselki chodziło?


Nie, o brokuły. Głównie z kreskówek pamiętam motyw strasznego brokuła ;D
"Cruel Moon bring the end
The Down will never rise again.."
Avatar użytkownika
Vanilla Pudding
Little Pony
 
Posty: 137
Dołączył(a): wtorek, 8 stycznia 2013, 16:01
Lokalizacja: Zapiździe pomiędzy Śląskami

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Kamisha » czwartek, 16 stycznia 2014, 17:58

Hahaha, rzeczywiście, tez cos w tym stylu pamiętam :D ale przecież brokuly są pyszne! :D
Avatar użytkownika
Kamisha
Her Majesty Celestia
 
Posty: 762
Dołączył(a): wtorek, 23 października 2012, 12:27

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Vanilla Pudding » czwartek, 16 stycznia 2014, 22:19

A pewno, że pyszne! A'propos brokuł to pyszne są zarówno gotowane jak i smażone do obiadu. I coś co moja mama zwykła zwać broccolli (jakkolwiek by się to pisało). Mowa tu o makaronie zapieczonym w sosie czosnkowo-śmietanowym z brokułami. Pycha~ I pizza z brokułem jest bardzo dobra.
"Cruel Moon bring the end
The Down will never rise again.."
Avatar użytkownika
Vanilla Pudding
Little Pony
 
Posty: 137
Dołączył(a): wtorek, 8 stycznia 2013, 16:01
Lokalizacja: Zapiździe pomiędzy Śląskami

Re: Smacznie Jemy!

Postprzez Piotrek_EPKK » czwartek, 16 stycznia 2014, 23:42

Brokuły jadam w Ikea :D
Pozdrawiam,
Piotrek
Avatar użytkownika
Piotrek_EPKK
The Great and Powerful
 
Posty: 401
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Postprzez » czwartek, 16 stycznia 2014, 23:42

 

Następna strona

Powrót do O nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron