Jak zrobić ciekawą postać

Masz swoją OC? Pochwal się!

Jak zrobić ciekawą postać

Postprzez Perteks » czwartek, 20 czerwca 2013, 21:50

Głównie chodzi (przynajmniej dla mnie) jak zrobić postać która nie jest przepakowana jak dragonball GT postacie, a jednocześnie nie jest jakąś ofiarą jezusową/Mary sue.

Mój mały sposób by zrobić ciekawą postać która sama się napędza to za każdą pozytywną cechę dać minimum równowartość w przeciwną stronę, tak samo można to oddać przy umiejętnościach, bardzo prosty przykład. Chcemy zrobić postać która ma nieprzeciętną moc magiczną to dajmy mu tego,że jednocześnie się boi jej użyć z racji np,że kogoś skrzywdzi lub sam siebie skrzywdzi.

Najciekawsze postacie to wcale nie przepakowane Mary sue ale wręcz przeciwnie. Dobrym przykładem jest Twilight Sparkle. Mądra ale jednocześnie nie życiowa/roztargniona, ma niesamowitą moc ale w stresie w ogóle nie potrafi jej użyć, wymieniać można wiele ale jak widzimy zawsze jest jakaś kontra do tego.

Wygląd postaci, chyba tak naprawdę liczą się tylko i wyłącznie szczegóły. Żadne dziwne hybrydy nie są ciekawe po prostu odpychają. Za duża ilość gadżetów jest bezsensowna najlepiej ograniczyć się do jednego maks 2. Sama postać swoim wyglądem powinna coś prezentować.
Jeśli chodzi o szczegóły które coś oddają to można chociażby na przykład dać piegi. Dlaczego piegi? Postacie z piegami są bardziej "swojskie", same w sobie dobrze zrobione piegi na postaci są,że tak się określę uroczę. Co prawda mamy mało postaci w FIM z piegami, w samym fandomie nie jest ich zbyt wiele. Dobrym przykładem fandomowej postaci z piegami jest (o ironio) Milky Way. Pomińmy aspekt oczywisty czym się ta postać wyróżnia a przejdźmy do samego designu.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Stańmy przy niej na chwile. Według mnie to jest jeden z bardziej udanych ciekawych designów.
Kolorystyka jest miła dla oka.
Ważnym aspektem przy poniaczowych OC na pewno będzie fryzura która przy naszym przykładzie jest w miarę prosta. Bardzo przypomina fryzurę w stylu Rarity tylko z "pasków". Trudno coś tutaj powiedzieć, trzeba wyczuć gdzie fryzura zacznie być przesadzona (Cadence olimpiadowa?) a należy także unikać najbardziej użytych (typowy pony generator?).
Inna ważna kwestia Cutie Mark. Tak naprawdę po prostu nie powinien pokazywać więcej niż 2 rzeczy. Przekaz jasny i czytelny.

Inne OC.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Jak widzimy, postać sama w sobie nie jest jakaś skomplikowana. Nie będę tutaj wymieniać cech po prostu podsumuje to co chciałem przekazać, co według mnie jest sukcesem do zrobienia bazy do ciekawej postaci.

Czyli w wersji TL;DR

Prostota jest piękna.
Szczegóły nadają charakter, nie powinniśmy z nimi także przesadzać.
Jedna zaleta = Jedna równoważna lub większa wada prosty sposób by postać napędzała sama siebie.
Kolorystyka postaci powinna być miła dla oka.
Hybrydy i przekombinowania są bleee

Jakie wasze są sposoby albo co według was z tego co napisałem jest o kant dupy roztrzask. Zapraszam do podzielenia się wskazówkami i dyskusji.
Podsumowanie naszej małej społeczności:
siara: ktoś się zarejestruje, pomyśli "o forum dla dorosłych, może rozmawiają na jakieś ważne tematy", patrzy a na SB "kurwa, dupa, gówno, clop", i wychodzi
Avatar użytkownika
Perteks
Earth Pony
 
Posty: 314
Dołączył(a): wtorek, 6 listopada 2012, 10:41

Postprzez » czwartek, 20 czerwca 2013, 21:50

 

Powrót do Własne postacie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron